Nájsť si prácu v dnešnej dobe nie je vôbec jednoduché. Aj preto, ak ste nastúpili do nového zamestnania, nemali by ste sa dopúšťať týchto začiatočníckych chýb, ktoré vás o ňu môžu veľmi jednoducho pripraviť. V prvom rade by ste mali vedieť povedať „neviem“. Ak sa vás niekto spýta po dvoch dňoch na pracovisku, či viete pracovať s grafickými editormi, lebo šéf potrebuje urobiť banner, neklamte len preto, aby ste urobili dojem. Neviete? Povedzte neviem. Okrem toho sa vyhnite aj tomuto.
1. Boja sa prehovoriť
Mnoho nováčikov na pracovisku sa bojí prejaviť aj vtedy, keď majú dobrý nápad, ktorý by pomohol nielen im, ale aj celej firme. Nebuďte ako niektorí poslanci v parlamente, ktorí za celú svoju kariéru ani neprehovorili. Napadlo vám niečo? Povedzte to, o tom je brainstorming, aby sa aj z, na prvý pohľad šialených nápadov, dalo vytvoriť niečo geniálne.
2. Zašívajú sa v práci
Pre mladých je to nezvyk zrazu sa ocitnúť na pracovisku, kde musia pracovať 7,5 hodiny denne a niekedy aj viac. Takže sa sami zašívajú, na počítači robia niečo iné, ako majú a odpočívajú. Nerobte to, miesto toho každému ukážte, že rozhodnutie zamestnať vás bolo to najsprávnejšie.
3. Nevhodné oblečenie
Aj počas toho najhorúcejšieho leta musíte dbať na firemný dresscode. Ak musíte prísť v kostýme, príďte v kostýme. Zbytočne si môžete narobiť starosti kvôli nevhodnému oblečeniu. Preto vždy dodržiavajte dresscode.
4. Nespolupracujú s ostatnými
Mnoho mladých si myslí, že aby ukázali, čo v nich je, musia byť individualisti. To však neplatí. Ak chce byť firma úspešná, jej zamestnanci sa musia naučiť spolupracovať naprieč všetkými úrovňami. Takže ak pôjdete individuálnou cestou, škodíte tak sebe aj firme.
5. Chodia neskoro do práce
Ak prídete každý deň do práce o 5 minút neskôr, za rok to je viac ako 20 hodín ročne. Pre niekoho detail, pre iného dôvod na to, aby si vás zavolal na koberček alebo s vami rovno ukončil pracovný pomer. Musíte sa vtedy spýtať sami seba – chcem to naozaj riskovať?
Leave a Comment