S letom sa spájajú aj vysoké teploty, ktoré vysušujú trávnaté plochy a rastlinky v kvetináčoch. Práve preto je potrebné dbať na pravidelný prísun vody. Kedy je najvhodnejšie polievať a v akom množstve polievať vysušené plochy? Týmito otázkami sa budeme zaoberať.
Krásna terasa posiata muškátmi
Pýšite sa krásnou terasou alebo balkónom posiatym muškátmi? Bojíte sa však, že nesprávnym polievaním môžete svojim rastlinkám uškodiť? Pochopiteľné, muškáty sú náročnejšie na pestovanie. Vyžadujú si dostatočnú starostlivosť. Ak sa stane, že ich prelejete, môže sa vám ľahko stať, že na druhý deň ráno ich nájdete ovisnuté. Príliš veľkým polievaním môžete spôsobiť to, že korene muškátov začnú hniť. Pri extrémnych horúčavách dbajte na to, aby ste polievali muškáty každý deň po 20:00 hodine. Prečo práve vtedy? Vtedy už slnko nie je také intenzívne. Dávajte pozor na to, aby ste nepolievali kvety a listy. Slnko ich môže totižto spáliť. Opatrnosti nikdy nie je dosť. Pri normálnom, nie príliš extrémnom počasí, stačí ak budete polievať muškáty dvakrát týždenne.
Čo však váš trávnik, ktorý extrémne horúčavy nezvláda taktiež?
Vysušený trávnik
Aj váš trávnik trpí a nezvláda horúce letné teploty? Nenechávajte ho napospas osudu a pomôžte mu pravidelným zavlažovaním. S krhlami to budete mať omnoho komplikovanejšie, stačí, ak natiahnete hadicu a pravidelne každý večer dodáte vlahu na vysušené miesta trávnika. Poprípade, ak cestujete niekam na dovolenku, nezabudnite sa postarať o tom, aby dostával vlahu aj počas vašej neprítomnosti. Poproste susedov. Pokiaľ však nemáte niekoho zodpovedného, ktorý by sa vám staral o trávnik, zaobstarajte si zavlažovacie hodiny, ktoré pripojíte k vodovodnému kohútiku. Tie budú automaticky vypínať zavlažovanie vašej trávnatej zelenej plochy.
Či už sa jedná o rastlinky alebo trávnaté plochy, polievajte ich len zavčasu ráno alebo neskoro večer. To je základné pravidlo, ktorého sa držte.
Leave a Comment