V každom regióne je počet nezamestnaných iný. U vás je to ako? Našli ste si prácu ďaleko od domova a už vás nebaví každé ráno cestovať za ňou? Niekedy pláca za prácu nemusí byť dostatočnou motiváciou. Mnohých ľudí dokáže odohnať dlhé cestovanie za prácou. Vy sa neviete z tejto situácie vymotať. Chcete pracovať na danej pozícii, avšak viac sa nacestujete ako ste v práci? Skúste si pozisťovať potrebné informácie o prechodnom pobyte. Nemyslíte si, že by sa vám zišiel prechodný pobyt?
Kedy by ste si mali vybaviť prechodný pobyt a za kým ísť?
Ste ochotní vydržať na pracovnej pozícii, ktorá je na míle vzdialená miestu vášho trvalého pobytu? V tom prípade sa hláste na potrebných úradoch (konkrétne ohlasovni), že hodláte na danom mieste pobudnúť viac ako 90 dní. 90 dní až 5 rokov je limit prechodného pobytu. Ak žijete viac ako 90 dní na inom mieste na akom máte nahlásený trvalý pobyt, nahláste sa príslušným orgánom v mieste svojho dočasného pobytu. Dajte si pozor, aby ste mali platný občiansky preukaz. Tento doklad totižto príslušné orgány požadujú. Vybavujte čím skôr prechodný pobyt a užívajte si neskoršie vstávanie. Odbremeňte sa od niekoľkohodinového cestovania, po ktorom ste sa cítili ako zbití psi! Do 10 dní by ste ste mali nahlásiť príslušným orgánom prechodnú adresu. Nenechajte nič na náhodou a napíšte si to do diára. V množstve povinností sa môže stať, že na to zabudnete.
Prečo je dôležité nahlásiť prechodný pobyt?
Pretože vďaka tomu budú príslušné úrady vedieť na akom mieste vás majú zastihnúť. Budú vás hľadať v obci, v ktorej máte nahlásený trvalý pobyt a vy sa tam nebudete nachádzať? Vyhnite sa postihom a zabezpečte si prechodný pobyt na mieste, v ktorom sa nachádza vaša vysnívaná práca, kvôli ktorej ste sa rozhodli na nejaký čas presťahovať.
Nedochádzajte za prácou niekoľko kilometrov keď nemusíte. Vybavte si prechodný pobyt a budete mať po starostiach.
Leave a Comment